Elektro-Centrum wyróżnione
Elektro-Centrum wyróżnione
Facebook Elektro Centrum Koszalin
+48 94 340 44 44 / Poniedziałek - piątek: 7.00-16.00 sobota: 8.00-13.00
PROMOCJA
AktualnościOfertaPoradyKontakt

Komfortowo, wygodnie i oszczędnie

Używanie energooszczędnych żarówek to nie jedyny sposób na ekonomiczne wykorzystywanie energii elektrycznej. Spore oszczędności zapewni również optymalizacja czasu użytkowania oświetlenia dzięki zastosowaniu techniki czujników ruchu. To doskonałe rozwiązanie sprawdza się zarówno w budynkach mieszkalnych, garażach , ogrodach jak i budynkach użyteczności publicznej takich jak urzędy, biura czy hotele.

Zasadą powinno być włączanie oświetlenia tylko w czasie, gdy jest to niezbędne. Oświetlanie pomieszczeń, które aktualnie nie są użytkowane, to marnowanie energii i pieniędzy. W każdym budynku jest szereg pomieszczeń użytkowanych często, ale krótkotrwale, w których światło się włącza, a później zapomina wyłączyć (np. klatki schodowe, korytarze, piwnice, strychy, toalety). Rozwiązaniem problemu jest zastosowanie czujników ruchu, które zapewniają oświetlenie we właściwym czasie i miejscu. Światło zapala się automatycznie, gdy tylko poruszająca osoba znajdzie się w pobliżu czujnika oraz gaśnie, gdy opuści ona obszar jego widzenia.

Światło świeci się tylko wtedy, gdy jest to konieczne – nie ma sensu oświetlać całej klatki schodowej w wielopiętrowym budynku, jeśli tylko jeden mieszkaniec np. piątego piętra potrzebuje światła na korytarzu, aby bezpiecznie dotrzeć do windy.

Dzięki czujnikom ruchu możemy obniżyć koszty energii elektrycznej, w porównaniu z instalacją opartą na tradycyjnym oświetleniu, nawet do 90%. Automatyczne oświetlenie ułatwia poruszanie się w nocy po korytarzach, klatkach schodowych, w garażach, piwnicach, jak również wokół budynków, jednocześnie stanowiąc utrudnienie dla osób niepowołanych, które zazwyczaj działają po zmroku. Technika czujników pozwala czuć się pewniej i bezpieczniej.

Hurtownia ELEKTRO-CENTRUM  w Koszalinie posiada m.in. w swojej ofercie sprzedaży czujniki firmy Steinel , których nie da się oszukać – wysoce czułe detektory rejestrują każdy ruch w obszarze wykrywania i w razie potrzeby włączają światło.

Steinel w swojej ofercie posiada zarówno czujniki ruchu w technologii podczerwieni, jak i wysokiej częstotliwości ( technologia radarowa ) oraz szeroką gamę opraw oświetleniowych z czujnikami ruchu.

Oświetlenie automatyczne to oszczędność energii elektrycznej, komfort oraz bezpieczeństwo użytkowników. Różnorodność asortymentu zarówno pod kątem funkcjonalności oraz oferowanych wzorów daje możliwość zaspokojenia wymagań nawet najbardziej wyrafinowany gustów.

Artykuły dostępne w Hurtowni Elektrycznej ELEKTRO-CENTRUM Koszalin ul. Boh. Warszawy 4 tel. +48 94 3404444

_
Aktualnosci
01.04.10
W czasie XVI Koszalińskich Targów Budownictwa i Energii Odnawialnej firma Elektro-Centrum została wyróżniona przez prezydenta miasta...
Oferta

Główną działalnością naszej firmy jest sprzedaż wysokiej klasy asortymentu polskich producentów materiałów elektrotechnicznych.

Porady
Domowe detektory
Jak podaje Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej, każdego roku z powodu zatrucia tlenkiem ...
-
Należymy do grupy ELEKTRO OMEGA Certyfikat Rzetelnej FirmyPreloaded image