Elektro-Centrum wyróżnione
Elektro-Centrum wyróżnione
Facebook Elektro Centrum Koszalin
+48 94 340 44 44 / Poniedziałek - piątek: 7.00-16.00 sobota: 8.00-13.00
PROMOCJA
AktualnościOfertaPoradyKontakt

Zabezpieczamy elektryczny sprzęt domowy

We współczesnym gospodarstwie domowym znajduje się coraz to więcej urządzeń, które należy chronić przed skutkami udarów napięciowych i prądowych.

Obecnie trudno jest się  nam obyć bez komputera podłączonego do sieci Internet, DVD , telewizora LCD , pralki z programatorem procesorowym i innych zawierających podzespoły elektroniczne – urządzeń elektrycznych. Sprzęty te wprowadzają nową jakość w nasze życie. Jednak aby zabezpieczyć ich bezawaryjną  pracę musimy chronić je od skutków przepięć atmosferycznych i łączeniowych.

Wiosną oraz latem często podczas szalejącej burzy dochodzi do wyładowań atmosferycznych . Uderzenia pioruna powodują powstawanie przepięć  w sieci energetycznej , które  są zagrożeniem  dla naszych urządzeń.

Jak zabezpieczyć instalację

W budynku lub mieszkaniu powinny się znaleźć  prawidłowo dobrane urządzenia ochrony od przepięć . Aby ochrona ta była skuteczna, instalacja elektryczna musi być w pełni sprawna . Wszelkie uszkodzenia powinny być naprawiane na bieżąco, a instalacja odgromowa okresowo badana. Ochronę przepięciową stanowi zespół urządzeń zainstalowanych w instalacji elektrycznej stanowiących skoordynowany system odpowiednio dobranych  ograniczników klasy (B,C,D).

Każdy stopień wytłumia energię fali przepięciowej i obniża szczytowe napiącia impulsu.

Ograniczniki przepięć instalowane są prawie wyłącznie w nowych lub modernizowanych obiektach . Aby je zastosować w starej instalacji należy je najpierw wyremontować oraz dostosować do obowiązujących przepisów. O tym czy w naszej instalacji możemy zastosować ograniczniki przepięć i ile stopni jest potrzebne, powinien zadecydować projektant lub doświadczony instalator. Sami możemy kupić listwy ochronne lub gniazda z zamontowanym ochronnikiem klasy D. 

Proponujemy Państwu  urządzenia firmy BELKIN z ochronnikiem klasy D, które wpisują  się w system  ochrony  przepięciowej stanowiąc jego uzupełnienie.

Artykuły dostępne w Hurtowni  Elektrycznej Elektro-Centrum  Koszalin ul. Boh. Warszawy 4 .

_
Aktualnosci
01.04.10
W czasie XVI Koszalińskich Targów Budownictwa i Energii Odnawialnej firma Elektro-Centrum została wyróżniona przez prezydenta miasta...
Oferta

Główną działalnością naszej firmy jest sprzedaż wysokiej klasy asortymentu polskich producentów materiałów elektrotechnicznych.

Porady
Domowe detektory
Jak podaje Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej, każdego roku z powodu zatrucia tlenkiem ...
-
Należymy do grupy ELEKTRO OMEGA Certyfikat Rzetelnej FirmyPreloaded image