Elektro-Centrum wyróżnione
Elektro-Centrum wyróżnione
Facebook Elektro Centrum Koszalin
+48 94 340 44 44 / Poniedziałek - piątek: 7.00-16.00 sobota: 8.00-13.00
PROMOCJA
AktualnościOfertaPoradyKontakt

Elektryczne ogrzewanie podłogowe - przewody i maty grzejne

Zastosowanie mat i przewodów grzejnych jest bardzo szerokie, od domów, mieszkalnych, gmachów użyteczności publicznej po budynki w których prowadzona jest działalność gospodarcza. Badania naukowe wykazały, że elektryczne ogrzewanie podłogowe to najkorzystniejszy dla człowieka system ogrzewania uwzględniający fizjologiczny rozkład temperatury ciała.

Dzięki bardzo małej grubości maty grzejne znalazły szerokie zastosowanie przy adaptacji i  remontach istniejących rozwiązań konstrukcyjnych, które nie dopuszczają możliwości podniesienia podłogi. Maty grzejne mogą być również wykorzystywane w nowym budownictwie oraz wszędzie tam, gdzie nie można zastosować typowego ogrzewania podłogowego. Maty i przewody grzejne mogą być instalowane pod każdym typem podłogi przystosowanym do ogrzewania podłogowego, tzn. pod podłogą dobrze oddającą ciepło, np. terakota, posadzka kamienna jak również wykładzina dywanowa. Polecamy ją jako bardzo skuteczny system dogrzewający. W przypadku dobrej izolacji termicznej pod podłogą z powodzeniem może być również wykorzystana jako system podstawowy.

Przedstawiamy Państwu ofertę przewodów i mat grzejnych firmy ELEKTRA.

Ogrzewanie podstawowe stanowią maty i przewody grzejne o mocy 160 W/m2 jednostronnie lub dwustronnie zasilane sterowane termostatem z zewnętrznym czujnikiem  podłogowym. Termostat może być wyposażony w programator tygodniowy. Dzięki dobrze dobranym regulatorom zaoszczędzisz 30% energii, co w przypadku ogrzewania podstawowego jest bardzo istotne.

Dla uzyskania efektu ciepłej podłogi  stosuje się maty i przewody grzejne w wykonaniu o mocy 100W/m2 w raz ze wspomnianymi termostatami.

Maty grzewcze posiadają przewody grzejne grubości 3mm, które są podklejone do siatki z tworzywa sztucznego.

Przewody grzejne są nieco grubsze 4,3 mm i rozkłada się je na powierzchni w odległości nie mniejszej niż 5cm. Przy obliczaniu odstępów między przewodami należy uwzględnić tylko powierzchnię „niezabudowaną” stałymi elementami jak meble bez nóżek, wanna, sedes stojący.

Bardzo interesującym zastosowaniem technologii przewodów grzejnych są  samoregulujące przewody grzejne SelfTec. Chronią one  przed mrozem elementy instalacji wodnej  zawory i „punkty wodne”, rynny i rury spustowe, zamki i rygle oraz inne elementy mechaniczne. 

Maty grzewcze SnowTec w wykonaniu zewnętrznym stosuje się również do odladzania,  odśnieżania chodników i podjazdów   samochodowych.

Wszystkie wspomniane systemy grzewcze są w ofercie ELEKTRO-CENTRUM w Koszalinie przy ul. Bohaterów Warszawy 4.

ZAPRASZAMY.

Materiały udostępniła Firma ELEKTRA

_
Aktualnosci
01.04.10
W czasie XVI Koszalińskich Targów Budownictwa i Energii Odnawialnej firma Elektro-Centrum została wyróżniona przez prezydenta miasta...
Oferta

Główną działalnością naszej firmy jest sprzedaż wysokiej klasy asortymentu polskich producentów materiałów elektrotechnicznych.

Porady
Domowe detektory
Jak podaje Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej, każdego roku z powodu zatrucia tlenkiem ...
-
Należymy do grupy ELEKTRO OMEGA Certyfikat Rzetelnej FirmyPreloaded image