Elektro-Centrum wyróżnione
Elektro-Centrum wyróżnione
Facebook Elektro Centrum Koszalin
+48 94 340 44 44 / Poniedziałek - piątek: 7.00-16.00 sobota: 8.00-13.00
PROMOCJA
AktualnościOfertaPoradyKontakt

Diody LED w oświetleniu domowym

Ze względu na swoje liczne zalety diody LED zyskują coraz większe zastosowanie w rozwiązaniach oświetleniowych. W sprzedaży można już dostać gotowe zestawy pozwalające zastąpić używane dotychczas żarówki ich diodowymi odpowiednikami.

Obecnie diody LED znalazły szerokie zastosowanie w technice oświetleniowej od samochodów do oświetlenia ulicznego. W oświetleniu domowym znalazły zastosowanie stosunkowo niedawno, gdyż pojedyncza dioda LED nie dawała wystarczającego natężenia światła. Wymagany poziom jasności uzyskano poprzez łączenie pojedynczych diod w moduły wielodiodowe.

Diody LED charakteryzują się wyjątkową trwałością sięgającą wg danych producenta nawet 100 tys. godzin. Znaczy to, iż dioda ta świeciłaby 11 lat bez przerwy. Pod względem wydajności kilkukrotnie przewyższają energooszczędne świetlówki jarzeniowe oraz charakteryzują się najmniejszymi stratami mocy rozpraszanej w postaci ciepła. Niestety jedyną wadą diody LED jest jej cena - diody 1,5W możemy nabyć w cenie do 15 zł, ale za diodę 10W trzeba już zapłacić 300 zł. Możemy się pocieszyć faktem, że postęp w tej dziedzinie jest ogromny i kolejne generacje źródeł są coraz tańsze, a to zapowiada rewolucję w zastosowaniach domowych.

Obecnie w handlu dostępne są żarówki na napicie 230V o mocach od 1,5W do 10W w popularnym wykonaniu GZ10 oraz na gwincie E14 i E27 jak i na napięcie 12V na gnieździe wtykanym G5,3. Wspomniane formy źródeł zapewniają pełną wymienność w stosowanych obecnie oprawach mieszkaniowych. Na wyróżnienie  zasługują produkty firmy SKOFF.  Nowoczesna forma oraz pomysłowość konstruktorów zaowocowała serią diodowych opraw do podświetleń ciągów komunikacyjnych – schodów, korytarzy itp. Stosując te oprawy w bardzo prosty sposób możemy zbudować system oświetlenia awaryjnego. Kolejną godną uwagi grupą produktów jest seria lamp mieszkaniowych znanej firmy Massive. Znajdują się w niej nowoczesne lampy do salonów, korytarzy, lampy ogrodowe oraz gruntowe – wpuszczane w posadzkę.

Bardzo ciekawym produktem firmy POLAM są elastyczne taśmy LED podklejane na taśmie dwustronnej. Znajdują one zastosowanie do podświetlenia: mebli, półek szklanych oraz elementów wyposażenia np. kominków, ścian ozdobnych.

Wszystkie wspomniane źródła i oprawy są w ofercie firmy ELEKTRO-CENTRUM, chętnie doradzimy Państwu zastosowanie wspomnianych diod i zapraszamy do siedziby firmy. 

_
Aktualnosci
01.04.10
W czasie XVI Koszalińskich Targów Budownictwa i Energii Odnawialnej firma Elektro-Centrum została wyróżniona przez prezydenta miasta...
Oferta

Główną działalnością naszej firmy jest sprzedaż wysokiej klasy asortymentu polskich producentów materiałów elektrotechnicznych.

Porady
Domowe detektory
Jak podaje Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej, każdego roku z powodu zatrucia tlenkiem ...
-
Należymy do grupy ELEKTRO OMEGA Certyfikat Rzetelnej FirmyPreloaded image