Elektro-Centrum wyróżnione
Elektro-Centrum wyróżnione
Facebook Elektro Centrum Koszalin
+48 94 340 44 44 / Poniedziałek - piątek: 7.00-16.00 sobota: 8.00-13.00
PROMOCJA
AktualnościOfertaPoradyKontakt

ActiViva – światło dla aktywnych

Na podstawie ostatnich badań stwierdzono, że nowa technologia oświetleniowa w coraz większym stopniu wpływa na lepszą koncentrację i samopoczucie człowieka. Dodatkowo badania wykazały, że już dzisiaj naszą wydajność można poprawić średnio o 15%.

W listopadzie 2006 roku, po czterech latach testów, firma Philips Lighting Poland S.A. zaproponowała swoim klientom kolejną innowację w postaci nowego asortymentu świetlówek liniowych – TL5 / TL-D ActiViva. Źródła te nie tylko gwarantują wysoką jakość oświetlenia, ale także bezpośrednio przyczyniają się do poprawy samopoczucia człowieka, poprawiając przy tym jego koncentrację, dodając witalności i energii.

Badania wykazały, że już dzisiaj naszą efektywność i samopoczucie w miejscu pracy możemy poprawić średnio o 15%.

Odkąd w 2002 roku grupa naukowców odkryła, iż w oku ludzkim poza pręcikiem i czopkiem siatkówki znajduje się również trzeci receptor szczególnie wrażliwy na światło niebieskie, firma Philips rozpoczęła badania a następnie testy nowej technologii lamp, które otrzymały nazwę ActiViva. Odkryty receptor wrażliwy na niebieskie światło wysyła sygnały do naszego zegara biologicznego, odpowiedzialnego za kontrolowanie biorytmów, takich jak cykl spania i czuwania czy też wydzielanie hormonów w określonych porach dnia lub roku. Badania dotychczas nieznanego trzeciego receptora wykazały, że samopoczucie człowieka ma olbrzymi związek z niebieską częścią widma światła. Łatwo to zrozumieć, jeśli przypomnimy sobie, jakie samopoczucie towarzyszy nam podczas szarego i pochmurnego dnia, a jakie podczas pięknego słonecznego południa.

Nowe świetlówki ActiViva spełniają najwyższe standardy jakości światła, pozostając w zgodzie z normą PN:EN 12464-1 opisującą wymagania dotyczące oświetlenia w miejscach, gdzie ludzie pracują bądź przebywają przez dłuższy czas.

Dodatkowe testy nowej technologii, prowadzone również przez niezależnych ekspertów (np. Agencję Ochrony Zdrowia – VIELIFE z Wielkiej Brytanii) potwierdziły fakt, iż nowe świetlówki ActiViva nie tylko poprawiają samopoczucie i wydajność średnio o 15%, ale po przebadaniu losowo wybranej grupy osób stwierdzono, iż świetlówki ActiViva przyczyniają się również do ograniczenia przypadków występowania bólu głowy. Dodatkowo 80% osób poddanych testowi zadeklarowało chęć zatrzymania lamp ActiViva w celu dalszej ich eksploatacji w miejscach swojej pracy. Firma Philips Lighting, wspólnie z ośrodkami naukowymi w Surrey (UK), Uniwersytetami: Jefferson (USA), Monach (Austria), Eindhoven i Groningen (Holandia) w dalszym ciągu prowadzi testy i dodatkowe badania.

Firma Philips Lighting Poland S.A. zaoferowała swoim klientom lampy ActiViva w dwóch wersjach: „Natural” oraz „Active”. Świetlówki liniowe ActiViva w wersji „Natural” dostarczają o 30% więcej niebieskiego światła niż świetlówki w barwie dziennej (o temperaturze barwowej 6500K). Lampy te mogą być łączone z innymi źródłami światła w istniejących instalacjach oświetleniowych. Dostępne są w wersjach TL5 (16mm średnicy) oraz TL-D (26mm średnicy), a ich temperatura barwowa wynosi 8000K.

W przypadku, kiedy możliwe jest przejście na nowe źródła światła na całym obszarze, wersja ActiViva „Active”, oferująca 85% więcej niebieskiego światła niż świetlówki w barwie dziennej, pozwoli uzyskać lepsze rezultaty, gdyż zawiera największą ilość światła niebieskiego. Jej temperatura barwowa wynosi aż 17000K. ActiViva w wersji Active, wykorzystywana w oświetleniu pośrednim, może pomóc w uzyskaniu efektu naturalnego nieba. Lampa ta jest dostępna w wersji TL5. Zarówno wersja Active jak i Natural mogą być stosowane w istniejących oprawach oświetleniowych. 

Źródło : Materiały udostępniła firma Philips Lighting Poland S.A. Bogaty wybór świetlówek (źródeł światła) i opraw oświetleniowych  firmy PHILIPS dostępny w Hurtowni ELEKTRO-CENTRUM Koszalin ul. Bohaterów Warszawy 4, tel. 094 3404444

_
Aktualnosci
01.04.10
W czasie XVI Koszalińskich Targów Budownictwa i Energii Odnawialnej firma Elektro-Centrum została wyróżniona przez prezydenta miasta...
Oferta

Główną działalnością naszej firmy jest sprzedaż wysokiej klasy asortymentu polskich producentów materiałów elektrotechnicznych.

Porady
Domowe detektory
Jak podaje Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej, każdego roku z powodu zatrucia tlenkiem ...
-
Należymy do grupy ELEKTRO OMEGA Certyfikat Rzetelnej FirmyPreloaded image